Technologie

Technologie které používáme k tisku

Tamponový tisk je technika, při níž se k vytištění loga na předmět používají silikonová “razítka”. Touto technikou se dosáhne ostrého tisku a dokonalého sladění barev (PMS). Tamponový tisk je nejpoužívanější technikou tisku, při níž se logo vyryje na kovovou desku a poté se přenese na předmět pomocí silikonového nosiče, protože inkoust na silikonu nepřilne. Stejně jako u sítotisku se každá barva musí tisknout zvlášť.

Sítotisk je technika tisku, při níž se k přenosu barvy na předmět používá síť v rámu. Barva se umístí na síťku a poté se přes ni protlačí na výrobek ale pouze v místech, kde má tisk být. Tiskne se pouze jedna barva v jednom průchodu, takže k vytvoření vícebarevného obrázku nebo loga je třeba použít několik sít. Po vytištění se výrobek umístí do sušícího tunelu, aby se barva na výrobku vytvrdila.

Sítotisk 360

U sítotisku 360 je stejná technika aplikována na válcový předmět. Předmět je během tisku rotován, což má za následek kruhový sítotisk.

UV tisk je realizován v plnobarevné digitální tiskárně, kam je produkt umístěn a přímo potištěn. Digitální tisk se nejvíce používá pro tisk na rovné a hladké povrchy, protože vzdálenost od tiskové hlavy k předmětu je pevně daná. Tiskárna může tisknout v barevném režimu CMYK, ale také bílou barvou.

 

UV tisk 360

Společnost i-reklamka s.r.o. nabízí také digitální 360 tisk na válcové předměty, jako jsou skleněné, plastové nebo kovové lahve. Tato technika je možná pouze na předmětech bez držadel.

Laserové gravírování lze aplikovat na předměty z materiálů jako je dřevo, sklo, guma nebo různé kovy. Při laserovém gravírování je výsledek textu nebo loga přesný, čistý, trvalý a vypadá luxusně. Logo se nejprve nahraje do laserového stroje. Pomocí vláknového laseru (tvrdý laser: většinou se používá pro gravírování kovů nebo pevných předmětů) nebo CO2 laseru (měkký laser: většinou se používá pro gravírování přírodních materiálů) se vrchní vrstva materiálu “vypálí”. Logo je pak viditelné.

Společnost i-reklamka s.r.o. nabízí také možnost gravírování laserem 360 na válcovité předměty, jako jsou skleněné, plastové nebo kovové lahve. Tato technika je možná pouze na předmětech bez držadel.

Digitální transfer

je jednou z nejoblíbenějších technik pro tisk plnobarevných log a grafik ve fotografické kvalitě. Barvy (CMYK) nejprve digitálně vytiskneme na velkou papírovou roli. Poté na plochy pokryté barvami vytiskneme bílou vrstvu. Následně se přidá lepidlo, které umožní přilnutí na předmět. Posledním krokem procesu je nanesení transferového obrázku nebo loga na předmět. Pomocí tlaku a tepla je grafika trasferována na podklad.

Sublimace je technika digitálního tisku, při níž můžete natisknout plnobarevné obrázky na bílé předměty, které jsou opatřeny potřebnou krycí vrstvou. Nejprve se na sublimační papír vytiskne obrázek nebo logo plnobarevným tiskem (CMYK). Tyto potištěné archy se pomocí tlaku a tepla aplikují na výrobek. Během tohoto procesu se barva mění z pevných částic na plynné, které pronikají na povrch předmětu. Po ochlazení předmětu je barva fixována v povrchu nebo povlaku předmětu.

Výšivka je technika, při které se kombinuje více stehů, aby se vytvořil obrázek nebo logo. Jedná se o velmi oblíbenou techniku značení předmětů jako jsou čepice, textil nebo tašky. Nejprve se vytvoří speciální vyšívací soubor, který obsahuje všechny detaily výšivky a nastavení stroje. Předmět se vloží pod šicí stroj, jehož šicí hlavy mohou obsahovat až 12 jehel (v jednom běhu lze vyšít 15 různých nití (barev)).

Ražba je oblíbená technika označování výrobků z kůže, PU nebo kartonu. Logo se nejprve vyryje do kovového štočku. Poté se logo vytlačí do materiálu, čímž vznikne trvalý otisk. Materiál musí být dostatečně silný, aby vydržel tlak stroje, a povrch musí být rovný a plochý.

Víte o tom,

že provozujeme eshopy?

Hledáte dodavatele reklamních a dárkových předmětů? V nabídce našeho eshopu www.propagacni.cz jich naleznete na 35.000. Samozřejmostí je vizualizace vašeho loga a online kalkulačka včetně kalkulace ceny potisku

Prezentační systémy ve výborné kvalitě a dobré ceně naleznete na našem eshopu www.klapram.cz . Neleznete zde roll up stojany, prezentační stěny, muší křídla, ale také promo stolky, plakátové rámy a třeba i stany – to vše i s potiskem

Bohatý výběr textilních produktů – od triček, mikin, bund až přes tašky, ručníky nebo deštníky. Vyberte si firemní nebo klubové oblečení u nás a my vám ho i potiskneme. www.toptextil.cz

Vyberte si z naší bohaté nabídky psacích potřeb a nechte si je u nás potisknout. Na www.firemni-tuzky.cz si můžete objednat psací potřeby s potiskem tamponem, UV tiskem, Epoxy samolepkou, nebo laserovou gravurou

Razítka online. Výroba razítek značky TRODAT jednoduše – online. www.toprazitka.cz

Dárky vyrobené z vašich fotografií – jednoduše a rychle. Vybírejte na www.i-hrnecek.cz